12. aug. 2010

Võistlused ei ole kõige tähtsamad…

Posted in Mõtteid kell 22:18 kirjutas ingatuut

… hoolimata sellest, et viimasel ajal on siia saanud kirjutada peaasjalikult võistlustest. Lihtsalt suve esimesel poolel on juhtunud olema päris palju võistlusi, mis iseenesest on väga tore ja tervitatav nähtus.

Leidsin end keset suve ootamatult koolipingist. Ja kui tekkis esimene vaba päev, mille kohta ma juba eelmisel päeval teadsin, et tõesti-tõesti, ma ei peagi homme absoluutselt kuhugi minema ega kusagile sõitma, siis otse loomulikult, kui see homme oli käes (ikka seesama, mil ma ei pidanud kusagile sõitma), leidsin ma, et parim viis veeta vaba päeva ja välja puhata on toppida Tuutu autosse (ikka sellessesamasse, millega ma ei pidanud üldse sõitma;) ) ja suunduda paariks tunniks lähimale matkarajale.

Lähim mulle teadaolev matkarada asub Sakus. Lisaks suhtelisele lähedusele on plussideks veel ka mõnus männimetsaalune ja väike nostalgia (2/3 oma teadlikust elust olen elanud Sakus ja see matkarada oli koolipõlve armastatud suusarada). Miinuseks on pidev mürafoon, mille tekitavad Saku Õlletehas ja Viljandi maantee.

Hoolimata “aust ja kuulsusest”, kogutavatest punktidest ja jagatavast nännist ei ole võistlused ligilähedaseltki võrreldavad mõnusa jalutuskäiguga männimetsas. Või koerale mõne keeruka triki õpetamisega. Või toreda agilitytreeninguga. Kõik need tegevused on toredad ja me Tuutuga naudime neid täiega. Võistlused on vaid mõõdupuu, kas  oleme oma treeningutega õigel teel ja annavad aimu, mida veel vaja õppida. Võistlused annavad treeningutele ka eesmärgi ja ja võimaldavad seada vaheeesmärke (A1, A2, A3 jne.).  Ilma igasuguse sihita ilmselt ju aastaid treenida-tegutseda ei viitsiks. Ja õnneks käib vastutustundliku agilityharrastusega kaasas koera füüsilise vormisoleku eest hoolitsemine, seega on korralikud jalutuskäigud püsivalt meie nädalaplaani sisse kirjutatud. Selline tore “nokk kinni- saba lahti” efekt.

Männimetsa pilte seekord pole, küll aga on pildid meie igapäevaselt rutiinselt jalutuskäigult Pirita jõe äärde.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: