20. mai 2011

14.05.Tuhala võistlus

Posted in Võistlused kell 13:46 kirjutas ingatuut

Tegemist oli niisiis meie esimese ametliku tagahoovivõistlusega (ja meie klubi Agility Pluss esimese võistlusega) ning kohtunik Anne Tammiksalu rajad on juba ette teada parajad pähklid. Kahjuks ei olnud ma oma põlvehäda tõttu ei end ega ka koera treeninud ning see, et kas ma üldse joosta saan, selgus võistlustele eelneval päeva.

Võistlema läksin seekord eelkõige iseendaga, õigemini oli mul kindel plaan teha ja proovida igasugu võtteid, raja puhtusest või üldse tulemusest hoolimata. Tagantjärgi võin öelda, et niimoodi on väga stressivaba võistleda, samas kui võistlus on endiselt eesmärgistatud. Ja kuigi protokoll näitab, et agilityrajal saime disklafi ja hüpperajal 0-tulemusega  4. koha, siis minu isiklik tulemus on siiski 2 puhast rada. Ma nimelt õppisin esimest rada valesti! 😀

Agilityrada:

Sundvalss teise tõkke taga oleks võinud olla parem, selles mõttes, et ma ootasin koera veidi liiga kaua ja seega pidin kolmandale tõkkele minekut eriliselt rõhutama. Tõkked peale A-d lahenesid väga kenasti, kuigi videost paistab, et olen siiski liigselt kummargil, julgemalt oleks võinud juhtida ehk. Tõkkel peale müüri saimegi disklafi, olin selle valesti õppinud.

Hüpperada:

Kolmandal tõkkel valitud saksa pööre osutus selles olukorras ja Tuutu olekut arvestades kiirusetapjaks, sinna läks meil mitu väärtuslikku sekundit. Ka ei ole Tuutu peale perenaise haiguspuhkust sugugi mitte parimas vormis, oma 35,5 või 36 cm turjakõrguse (nii mõõdeti teda MM-l;) ) ja lihtsalt spanjeliks olemise juures peab ta konkuretsis püsimiseks olema vägagi tippvormis, st. hästi treenitud, jalutatud ja õigesti toidetud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: