20. aug. 2011

Väike Vastik Varas läheb ümberõppele

Posted in Keili, Mõtteid kell 23:05 kirjutas ingatuut

Mulle meeldivad igat peatükki alustavad erinevad tsitaadid Susan Garrett’i “Shaping Success”-ist.  Meie viimaste kuude tegemisi iseloomustavad ja juhivad kõige paremini need 🙂 :

If you always do what you’ve always done, you’ll always get what you’ve always gotten.  Author Unknown

Education is learning what you didn’t even know you didn’t know. Daniel Boorstin

See on nii huvitav, kuidas iga uue koeraga saab midagi teha teisiti ja veel paremini, kui vaid on vähegi huvi süveneda, mõelda, uurida, olla uudishimulik ning otsida ja leida vastuseid usaldusväärsetest allikatest.  Et kui Tuutuga oli agilitys üsna alguses selge, mida ja kuidas ma teen (kuigi see erines Sohviga tehtust nagu öö ja päev), siis Keili õpetamisel on paljud asjad veel juurdlemisfaasis. Jube põnev:)

Aga ka igapäevaelus on Keiliga rohkem tegemist, kui spanjeliga. Võibolla on asi  selles, et Tuutu lihtsalt ongi sünnipäraselt heade kommetega ja seetõttu igapäevaselt  suurepäraselt käituv loomake. Hetkel on minu jaoks kõige häirivam Keili komme meganahhaalselt vehkida sisse kõik söödav, ükskõik kas see on laual, taldrikus, trenniplatsil puuri peal või kellegi näpu vahel.

Ilmselt on paljud näinud seda Susan Garrett\’i videot . Võtsin väljakutse vastu;) Varasemalt oleksin ma üritanud toitu varastavat koera õpetada keeluga või mingi ebameeldivuse (loomulikult mitte  füüsilise karistuse) läbi.  Enamikku videos nähtavast mänguasjavärgist Keili oskab, seega võtame nüüd käsile toitu puutuva osa ning üritan jõuda välja sama tulemuseni. Video iseenesest kuulub tegelikult Susani selle blogipostituse juurde.

Lihtne ei saa see olema… 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: