28. märts 2012

Keili slaalom – tehtud!

Posted in Keili, Slaalom kell 09:46 kirjutas ingatuut

Susan Garrett on ikka üks erakordselt tark koeratreener ja tema slaalomiõppe 2×2 meetod on lihtsalt geniaalne! Ma olen tõsiselt imponeeritud sellest, et inimene on suutnud sellise meetodi välja mõelda ning seda täiuslikkuseni arendada.  Samavõrd olen ma imponeeritud ka Silvia Trkmani jooksukontaktide meetodist. See on ikka hämmastav, mida oskaja inimene suudab korda saata, kui tal on kindel soov ja siht silme ees ning paras annus jäärapäist usku iseenda ja oma koerte võimetesse lisaks…

Niisiis, Keili kõige esimene slaalomiõppe trennikene leidis aset 5. märtsil ning täpselt 3 nädalat hiljem, 26.märtsil tegi ta esmakordselt tervet slaalomit. Boonusena oskab ta ka päris vingeid sisenemisnurki.

Kuigi Susan lubab oma dvd-l, et 2×2 meetod lubab koerale slaalomi selgeks õpetada 12. päevaga, siis ei olnud 12 päeva meil kindlasti mitte eesmärgiks omaette.  Susan teeb oma dvd-l koerale 3 paariminutilist treeningut päevas, mina tegin 2-3 trenni päevas vaid päris esimestel päevadel, kui õppisime kahe pulgaga sisenemist. Edaspidi juhtus meil sisse ka päevi, mil oli vaid üks slaalomitrenn päevas ning oli ka mitmeid päevi, kus Keilil ei olnud ühtki slaalomitrenni. Minu eesmärgiks oli edeneda täpselt nii kiiresti, kui enda päevakava ja koera meeleolu lubas 🙂

Kõige rohkem aega kulus meil 4 pulga staadiumis, kus kõigepealt tuli hakata teist paari pulki esimesele lähemale tooma ja seejärel tasapisi nelja pulka ühte ritta ajada. Järgisin ülipüüdlikult Susani õpetussõnu, et enamus osa aega tuleb töötada raskete sisenemisnurkadega ning unustasin lihtsad sisenemised sootuks ära, mistõttu ühel hetkel selgus, et Keili ei oskagi otse slaalomisse minna. Ok, selle vea parandamiseks kulus ka vaid üks treening:) Aga kui 4. pulgaga slaalom eksimatult sujus, siis edasine oli lapsemäng. Järgmise pulkadepaari lisamine toimus kui muuseas. Kui siiani kasutasin edukalt channeli jaoks mõeldud õppeslaalomit, kus sai pulkadele vajadusel ka suurema või väiksema vahe sisse teha, siis edasi läksin kohe pärisslaalomi kallale ning Keilil ei olnud slaalomi välimuse vahetusest või sellest, et pulgad nüüd kindlalt ühes reas seisid, sooja ega külma.

Kõik videod on kahjuks suht kehva kvaliteediga, aga vähemalt said tähtsad hetked jäädvustatud…

23.03 Keili teine treeningsessioon päris slaalomi 6. pulgaga:

24.03 me edasi ei arenenud, Keili sai proovida TAKo hallis võõral platsil ja võõra välimusega slaalomit, kusjuures ta ei eksinud kordagi.

25.03 esimene treening kahe slaalomipoolega:

26.03 esimene treening päris slaalomiga:

Loomulikult on ees veel palju tööd, aga ikkagi on uskumatu, kui valutult see slaalomi algõpe sujus 🙂

Mõeldes nüüd veidi tagasi kõigile oma eelnevatele slaalomiõppe kogemustele, siis pean paraku tunnistama, et border tõesti ongi väga kiiresti õppiv ja erakordse üldistamisvõimega loom. Kui ma mõtlen sellele, kui palju segadust tavaliselt tekitab algajates koertes kasvõi slaalomi välimuse või platsi muutus, siis ma ei märganud Keilil hetkegi sellekohast kõhklust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: