7. okt. 2013

10 aastat agilitytreeninguid

Posted in Mõtteid, Treeningud kell 23:13 kirjutas ingatuut

IMG_1629

14. septembril tähistasin väikese koosviibimisega asjaolu, et 10 aastat tagasi sai alustatud agilitytreeningutega. Oli ütlemata meeleolukas nostalgiaõhtu, meenutasime ja vaatasime vanu VHS-e, kus oli eksamite- ja võistlussalvestusi 2004 jaanuarist alates. Jäädvustatud on võistlusi ja võistlejaid nii legendaarses Tähetorni angaaris, Botaanikaaias, Hipodroomil, Lätis Valmieras jne. Filmilindil on koeri ja inimesi, kes enam ammu ei võistle, on ka neljajalgseid, kes on juba teiselpool vikerkaart… On palju armsaid mälestusi, osa neist tänapäeval ehk kummalised, aga ütlemata armsad.

IMG_1626

Esimesed asjahuvilised Jana ja Johnny ning Kartini ja Rocco näol tulid minu juurde Tuhalasse agilityt proovima juba 2003 suvel. Siis oli mul 4 tõket, poom ja maassetorgatavad slaalomipulgad. Võibolla oli juba ka A.  Oktoobris sai Tähetorni angaari maha vaipkate ja siis alustasin tõsisemaid trenne soovijatele. Tulid Kristina ja Kendži, Margus ja Blacky, Piret ja Roosi, Alice ja Muri jpt. 2004 veebruaris tulid teiste seas trenni Elika ja Charlie ning Margus ja Täpi, tulevased Eesti Meistrid 2007.

Agility EMV07

Julge pealehakkamine on pool võitu, eksole 🙂

Oli aeg…

… mil šoti terjer oli Eestis arvukaimalt esindatud agilitytõug 🙂

Picture 735

… mil esimeses ühtses nö. rahvusdressis võis välja näha nagu langevarjur (eriti kui dress tuule sisse võttis 🙂 ).

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

… mil ametlik agilityeksam sai toimuda pisikesel pinnal ja osaliselt vaibajupikeste peal Aga eestlased olid lätlastest paremas seisus, sest neil polnud üldse treeninguteks siseruumi. Fotol 25.03.2005 eksam Tähetornis.

Picture 667

Margareta ja Kata fotolt on aga näha, et ega alla 25 cm hüppeid ei olnudki võimalik teha, isegi algajate trennis mitte.

Picture 280

Kasutusel oli peamiselt 2 juhtimisvõtet – valss ja pimepööre. Kellel olid kiiremad ja ägedamad koerad, need said tagantlõikamist ka teha ja see oli ütlemata fäänsi.

Aga mis peamine – meil oli õudselt vahva! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: