16. sept. 2015

Suvi 2015

Posted in Keili, Tuutu, Võistlused kell 20:04 kirjutas ingatuut

Suvi ja välihooaeg on selleks korraks jälle läbi. Kahju muidugi, aga ega rohkem poleks jaksanud ka, väike hingetõmbepaus saabus täitsa õigel ajal. Järgneb kiire ülevaade siiani kajastamata suvevõistlustest.

27. juunil Tahkuranna võistlus, kohtunik Peteris Akimovs. 3 agilityrada.

Esimesel rajal saime A-l tõrke, kuna 2 tõket enne A-d valisin liiga umbmäärase juhtimise, jäin kauaks kontrollima ja koerast liiga taha. Pärast selgus, et sellel ilma hoota A sooritusel sai Keili ka kontaktivea.

Teisest rajast ei ole videot, seal tuli minu hooletuse tõttu poomist möödajooks ja uueks katseks võtsin poomile eelneva tõkke uuesti.

Kolmas jooks läheb ajalukku sellega, et Keilil õnnestus Natalja Boltyga sajandiksekundi täpsusega võrdne aeg saada ning kuna küsimus oli esikohas, siis tekkis korraldajatel küsimus, et kuidas seda lahendada. Otsiti välja reeglid, kus seisis, et kohtunik võib korraldada ümberjooksu. Panin juba vaimu valmis, täitsa põnev oleks olnud end selles omapärases olukorras proovile panna, kuid kohtunik otsustas, et esikoht läheb lihtsalt jagamisele.

Sellega sai Keili oma kolmanda nullivõidu ja jäin veidi ärevalt ootele, kuidas see esikoha jagamine paberites kajastub ja kas EKL seda agilitytšempioni tiitli väärilise võiduna ka arvesse võtab. Poomikontaktid olid kõik väga ilusad!

IMG_3915

4.juulil Uulu võistlus, kohtunik Ken Fogelberg Taanist. 3 agilityrada.

Temperatuur oli julgelt +28 ja rohkemgi ning võistlusplatsil säras lauspäike. Sedakorda oli võistlemas ka Tuutu, kes tegi sel külmal suvel ootamatult saabunud põrgupalavuses uskumatult head tööd. Rajad olid sellised kangesti “jooksulised” ja kuna külmaverelise põhjamaalasena on minul kuumataluvusega äärmiselt kehvad lood, siis lisaks sellele, et keha oli pehme ja olulistesse punktidesse jõudmisega oli tegemist, oli pehmevõitu ka aju.  Isegi Tuutuga oli raske õiget tempot hoida, Keiliga läks aga juhtimine ikka hirmus  granny‘ks kätte. Keili tegi väga ilusad poomikontaktid (A omad ka), aga radadel oli mitmeid kohti, kus koeral polnud infot, kuhu edasi, kuna juhtmemm alles laekus puhkides tagantpoolt. Kolmas rada oleks Keilil võinud olla isegi puhas, kui poleks kukkunud üks õnnetu pulk.

Tuutu sai esimesel rajal puhta jooksuga Jokeri järel 2. kohta. Teisel rajal koperdasin ise jalus ja seetõttu kukkus segaduses koeral pulk, kuid Tuutu oli midikoertest ainus, kes selle raja tehtud sai (1. koht). Kolmandal rajal saime kiigevea (2. koht). Tuutu oli tõesti supertubli ja vägagi hoos!

IMG_3960

Võistluse videod on arvutist kusagile haihtunud, aga mul on selgelt meeles, et just sel võistlusel sai minu mõõt lõplikult täis ning järgmisel päeval asusin otsima asjatundlikku abi iseenda füüsilise vormi parandamiseks.

18. juulil Lohkva võistlus, kohtunik Jan Egil Eide Norrast. Hüpperada + 2 agilityrada. See oli võistlus, kuhu lausa pidi minema, kuna sel kohtunikul on väga põnevad ja iseloomulikud rajad. Mul oli vaid kahju, et kohtunikul oli kasutada 20×40 m plats, suuremal platsil oleks vast veelgi põnevam olnud.

Keili hüpperada (disk.) ja esimene agilityrada (pulk ja tõrge, aga ma olen väga rahul poomilt pööramisega):

Keili teine agilityrada õnnestus (ja väga rahul poomiga) ning 1. koht, stažöör-kohtunik Indrek Tirmaste:

IMG_4702

Tuutul polnud sel päeval aga üldse agilitytuju. Ilmad olid olnud jahedavõitu ja seega polnud mul meeles koerte jahutusjakke kaasa võtta. Tartus aga osutus ilm päris suviseks, päike praadis meid seal lagedal üsna kenasti ning Tuutul oleks küll hädasti lisajahutust vaja olnud.

Hüpperada oli puhas, kuid tujutu ja ajaveaga (5. koht), esimesel agilityrajal kiigeveaga 4. koht ning viimasel rajal tõmbasin ise koera ilusa jooksu järel enne lõppu valesse tunneliauku. Videol on agilityrajad:

8.augustil Jõulumäe võistlus, kohtunik Minna Räsänen Soomest. Hüpperada + 3 agilityrada.

See oli üks väga õnnestunud võistlus:)

Videos on hüpperada ja esimene agilityrada ning mõlemad me võitsime!:) Vaid 3 nädalat treeninguid ja juba oligi palju parem joosta! Väga äge! Hüpperajal oli Keili järgmisest koerast kiirem 0.18 sek, agilityrajal 0.36 sek.

IMG_5075 IMG_5077

Teine agililityrada läks minu kiirustamise nahka, muutusin veidi liiga ärevaks ja tuli üks tõrge. Kolmas jooks, kus stažeeris Stefi Praakli, oleks ka olnud täiesti tehtav, aga olin liiga kindel oma koera imelisele slaalomileidmisoskusele. Ja treeningutes ma muudkui kordan õpilastele: “Ära võta midagi enesestmõistetavalt!” , “Tee tööd!”… nojah noh…

22.augustil Saaremaal Eesti Meistrivõistlused, kohtunik Bonnik Berthelsen Taanist.

Tükk aega mediteerisin, et kas panen kirja vaid Keili või ikka Tuutu ka. Otsustavaks sai asjaolu, et ega ma ju ei tea, kui kaua Tuutu üldse võistleb, seega tuleb ikka kõigiga minna. Kohale jõudsime juba reede päeval.

Võistuspäeval kogus kuum suveilm tuure. Kohtuniku käekiri oli üldjoontes teada, seega oli oodata parajat rallit koos juhtimisväänlemisega:) Loomulikult oli EMV-l väljas palju võistlejaid, keda nüüdseks on A3-s juba muljetavaldav arv. Osalejaid oli miniklassis 29, midis 17, maksis 30. Väga vinge ja üha ägedamaks läheb!

Hüpperada paistis üsna lihtne, murelikuks tegi vaid Tuutu puhul okser teise takistusena, et kas tal selleks ajaks juba piisav hoog sees on. Veidi ebameeldivaks üllatuseks oli platsi tagumine ots, mis oli tugevalt ebatasane ja mõned kividki paistmas.

Hüpperaja järel oli Tuutu 7. kohal, mis oli igati ootuspärane. On ju palju vingeid loomi jooksmas. Agilityrajale läksin seega üsna pingevabalt, lihtsalt oma korralikku jooksu tegema. Mingil põhjusel läks mul hetkeks meelest, kuidas Tuutut enne ja pärast okserit juhtida ning tegin täpselt seda pimepööret, mida ma temaga kindlasti tegema ei pidanud. Liiga hilja ja kehvasti tegin ka ja nii see okseri tagumine pulk tükkis tiivaga kukkuski. Kahju muidugi, eriti kui hiljem selgus, et puhta jooksu korral oleks sellel võistlusel Tuutust saanud võitja.

Hüpperajal kaotas Keili esikohale 0,06 sekundiga, seega olid agilityrajale minnes ootused mõistagi kõrged. Mulle tundus, et ma pole üldse närvis, aga nii see muidugi ei olnud. Hakkasin kohe liigselt tormama ja ei juhtinud korralikult, kolmanda tõke pulk tuli maha ja sellega oli ka kõik kaotatud. Edasi ajasin ärevusest poomil käsud sassi ja rääkisin Keilile totaalset jama, tänu millele ta muidugi ka poomi üle hüppas. Lisaks kukkus veel 2 pulka. Kogu selle plähmerdamise peale oli pisikeseks hingepalsamiks väljajoostud aeg, mis agilityrajal esikohale tulnud koerast oli 1.03 sek kiirem.

Tagantjärgi tarkusena võib arvata, et kuigi Keili oli supervormis ning  minul polnud ka enam häda midagi,  siis võistluspaarina puudub meil veel kogemus sellises tempos mööda rada ringi tuisata ja sealjuures korralikuna püsida, nii et ega midagi… treenime edasi 🙂

Edasine tavavõistlus läks puhta metsa. Eks Keili kiirus ja minu ärevus püsis, pettumus andis ka tunda. Lisaks läksid rajad, mis meistrikatel olid pigem lihtsamapoolsed, oluliselt raskemaks. Üllatav oli aga, et maksimumi tõusid ka tõkkepulgad. Ometi oli ilm läinud veelgi palavamaks ja kui see polnud argument, siis ebatasane võistlusplats oli ikka püsivalt ebatasane. Lisaks olid tõkkepulgad liiga peenikesed ning lendasid hoidjatest väga kergelt välja. Sellistel puhkudel on muidugi kõigil võrdsed tingimused ja tublimad saavad kõigega hakkama, aga fakt on, et kergem/peenem pulk kukub lihtsamini, selleks piisab ka koera karvadest.

29.-30. august Luige võistlus ja RV, kohtunik Anne Savioja Soomest.

Vahelduse mõttes oli väga tore sõita võistlusele vaid paarikümne kilomeetri kaugusele kodust.

Laupäevasest esimesest rajast ei mäleta midagi, videot ka pole. Teine rada on videos ja viga tuli poomilt pööramise eest, aeg oli muidu teine.

Pühapäevasel RV hüpperajal kukkus 1 pulk ja mina põhjustasin oma ärevuses ühe tõrke. RV agilityrajal, mis on ka videos, oli väga äge jooks. Kahju, et Keili A üle hüppas, aga selle põhjustasin küll mina oma liigses kiirustamises, aeg oli Keilil jälle kiireim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 kommentaar »

  1. Mari said,

    Ootan huviga uusi postitusi! 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: