23. aug. 2010

20.08 võistlustreening kodumurul

Posted in Treeningud kell 13:57 kirjutas ingatuut

Olnud aastaid spanjelite tõuühingu funktsionär ja nüüd agilityüritustega tegeledes võin väita seaduspärasust, et koerainimestel on kena komme sisustada riiklike pühi, st. ootamatult kesk töönädalat tekkivaid vabu päevi, korraliku koeramisega. Seekord siis sai Eesti taasiseseisvumise auks koduses Tuhala mõispargis korraldatud võistlustreening. Korraldajaks loomulikult Agility Pluss.

A2-A3 võistlusklassis jooksin ka ise Tuutuga. Kui keegi arvab, et kodumuru annab mingi eelise, siis esimeses stardis näis küll pigem vastupidi. Kõigepealt ei saanud Tuutu sugugi aru, miks ta pidi ümber OMA treeningplatsi rihma otsas kõndima. Tuutu, kes ei pane iialgi minu tegevust küsimärgi alla, vaatas mind küll sellise näoga, et tõsiselt mõtled vää? Soojenduse osa sujus viperusteta, st. tavapärase reipa huilgamise saatel;) Stardis aga pidin koera nina lausa jõuga õigesse suunda käänama, Tuutul endal tundus olevat telgis pakilisi asjaõiendusi vms. Kui rääkida jooksust endast, siis Tuutu oli väga tubli, tark koer päästis ka need kohad, kus lohakas koerajuht hoolikas ei olnud. Poomi kontakt oleks võinud küll ilusam olla ja kiigel unustasin mina koera premeerida – no nagu oleks mingi kohaliku mõisa peale jooks olnud…;)

Teises jooksus oli koer endiselt tubli ja seekord ei vedanud ka koerajuht alt. Isegi kiigel premeerimine oli meeles, mis iseenesest ongi ju võistlustreeningu kui sellise mõte. Enne starti tekkis meil Tuutuga küll väike lahkarvamus selle osas, et kuhupoole jääb esimene tõke:)

Kokkuvõttes saime Tuutuga kahe jooksu tulemusena 1. koha. Minu isiklik võit seisnes selles, et suutsin lõpuks ometi;) sooritada järjest 2 puhast rada (mis sellest, et esimene just väga ilusti juhitud polnud). Minu sooritusi ei seganud isegi see, et korraldajana oli seljataga suht magamata öö ja kõigi õpilastega kõigil radadel käinuna vajas viimase raja meeldejätmine teatavat pingutust. 

Päeva “kirsike tordil” oli fakt, et sama võistlusklassi (ehk “vanade kalade”) arvestuses oli ka 2. ja 3. koht Agility Plussi rahva käes. Äkki siiski on koduväljakul teatavad eelised…;)?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: